ЗВІТ
про тиждень української мови та літератури, який проходив у ВСП «ФЕК КНЕУ ім. В. Гетьмана» з 10 по 14 листопада 2025 року
10.03.2025
У рамках проведення Тижня української мови та літератури в коледжі було проведено онлайн - опитування «Шевченко для мене - це...»
«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб врятувати цілу націю», - сказав Остап Вишня.
Великому Кобзареві - 211 !!!
Кожне нове покоління відкриває його для себе, читає його твори по - своєму, але всі ми, українці, без Шевченка не уявляємо свого життя.
Для мене Шевченко - це Пророк ! Батько нації! Всесвіт!
Організатор: викладач української літератури Бабенко О.П.
У рамках проведення Тижня української мови та літератури студенти групи 1КМ-64 продекламували вірші українських поетів і поетес про рідну мову. Адже мова - душа народу, її скарб. Поки житиме мова, житиме і наш народ!
Організатор: викладач української мови Мурейко Н.В.
11.03.2025
Тарас Шевченко: вчора, сьогодні, завтра
Під такою назвою кафедра української мови, історії та інформаційної діяльності Державного некомерційного підприємства «Державний університет «Київський авіаційний інститут» провела традиційний усеукраїнський науковий семінар молодих учених, аспірантів, здобувачів вищої освіти, який проводиться щорічно в рамках березневих Шевченківських днів.
Свої наукові доповіді представили студенти різних навчальних закладів, зокрема, юні науковці з Національного університету біоресурсів і природокористування України, Рівненського державного гуманітарного університету, трьох коледжів: ВСП «Фаховий економічний коледж Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана», ВСП «Рівненський економіко-технологічний фаховий коледж Національного університету водного господарства та природокористування», ВСП «Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування Державного некомерційного підприємства «Державний університет «Київський авіаційний інститут», Київський авіаційний фаховий коледж, із якими активно співпрацює кафедра української мови, історії та інформаційної діяльності ФПКП в рамках профорієнтаційної роботи.
Цікаві та актуальні дослідження студентів, спроєктовані на сучасність, спонукали до переосмислення та реактуалізації постаті Тараса Шевченка в контексті тираноборчих інтенцій сьогодення із вірою в незнищенність українців!
Організатор: викладач української мови Ірина СЛИНЬКО
Онлайн-флешмоб «Мова творить націю». Мова – це дійсно серце нації: з рідним словом міцніє держава.
Мета заходу – підвищувати рівень володіння українською мовою, знати й шанувати історію та культуру, утверджувати національно-патріотичне виховання студентів.
Організатор: викладач української мови Ірина СЛИНЬКО
Фотопроєкт "Барви української мови". Підготували студенти групи 1Ф-61 Бондарчук Є. та Деркач М.
Організатор: викладач української мови Мурейко Н.В.
12.03.2025
Конкурс студентських проєктів «Мовні традиції моєї родини»
Мета проєкту: зберегти та популяризувати родинні мовні традиції; поглибити розуміння важливості мови як носія культурних цінностей, звичаїв та національної ідентичності; зміцнити зв’язок між поколіннями, що сприяє взаєморозумінню та передаванню знань і досвіду; сприяти розвитку творчих здібностей; формувати почуття гордості за свою родину та національну спадщину.
Організатор: викладач української мови Ірина СЛИНЬКО
XXIV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок»
Здобувачі освіти коледжу 1 курсу взяли активну участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді на освітній платформі «На Урок» з української мови та літератури.
За високий рівень теоретичних знань і практичних навичок, кмітливість, вміння нестандартно і самостійно вирішувати завдання з підвищеним рівнем складності, творчий потенціал, впевненість у своїх силах, ерудованість, креативне та критичне мислення, вмотивованість до навчання здобувачі освіти отримали дипломи переможців та сертифікати.
Щиро вітаємо переможців олімпіади, зичимо успіхів та нових звершень!
Організатор: викладач української мови Ірина СЛИНЬКО
Проєкт «Плюсуй українську»
Проєкт «Плюсуй українську», спрямований на популяризацію нашої мови та культури.
У рамках проєкту студенти коледжу створили освітній контент, що стосується необхідності вивчення української мови для різних аудиторій.
Організатор: викладач української мови Ірина СЛИНЬКО
У групі 1КМ-64 було поведено брейн-ринг «Знавці української мови».
Мета: розширювати і збагачувати знання студентів; навчити мислити творчо; розвивати уміння аналізувати, синтезувати і систематизувати слова, а також розвивати зв'язне мовлення; виховувати повагу до рідної мови, дружбу, згуртованість, бажання змагатись і перемагати у чесній грі.
Переможці:
1 команда: Верстюк Л., Гамула П., Жадан А., Жеребко В., Єфіменко І.
2 команда: Крайчинська С., Федченко Д., Царьова В., Чумак Я.
Флешмоб «Встанови українську мелодію дзвінка на свій телефон», який довів, що поки ми розмовляємо українською мовою та слухаємо українські пісні ворогу нас не здолати!
Стількома чудовими музичними композиціями поділилися здобувачі освіти!
Слухаймо українські пісні та відкриваймо для себе нових виконавців!
Організатор: викладач української мови Ірина СЛИНЬКО
Змагання-декодування "Українські прислів’я".
Прислів'я і приказки є колективною пам'яттю народу, висновками з життєвого досвіду. Вони становлять начебто неписані правила, якими людина має керуватися в житті. Прислів'я і приказки рекомендують чи застерігають, схвалюють або засуджують, - одним словом, повчають, бо за ними стоїть авторитет поколінь.
У роботі зібрані цікаві завдання із теми "Прислів'я і приказки": "Розпізнай", вікторина "Оголошення з прислів'їв", гра "Дешифратор", "Асоціації" (назви прислів'я або приказку за картинками), відновіть прислів’я та приказки, вибірковий та числовий диктанти.
Організатор: викладач української мови Мурейко Н.В.
Гра "Мовний ревізор".
Завдання передбачали визначення й виправлення орфоепічних, орфографічних, пунктуаційних, лексичних та граматичних помилок як у запропонованих текстах, так і у висловлюваннях популярних ведучих.
Переможці: Бондарчук Є., Демчук А., Деркач М., Рябенко Д., Сачко А.
Організатор: викладач української мови Мурейко Н.В.